PH 2.dan: Ani Herceg šest zlata i novi rekordi

Ana Herceg nastavila je svoju dominaciju i drugog dana Prvenstva Hrvatske u plivanju. Osvojila je 6 zlatnih i 2 srebrne medalje te tri puta obarala mlađejuniorski rekord. Najprije je u jutarnjim utrkama osvojila dva mlađajuniorska zlata na 400 mješovito sa 4:51,26 i 200 slobodno sa 2:02,41 što je ujedno bio i novi rekord Hrvatske za mlađe juniorke kojeg je do tada držala Sanja Jovanović. U popodnevnim utrkama Ana je otplivala još brže. U utrci na 400 mješovito  sa rezultatom 4:43,85 postavila je novi mlađejuniorski rekord kojeg je držala Anamarija Petričević iz 1988.godine, osvojila zlato i u juniorskoj konkurenciji te srebra u mlađeseniorskoj i seniorskoj konkurenciji. U utrci na 200 slobodno ponovno je rušila rekord i otplivala 2:01,66 s kojim je postala apsolutna pobjednica i osvojila zlato u svim kategorijama.

Do srebrne medalje doplivao je Marin Ercegović u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji na 100 leptir (53,19), te mlađeseniorskoj konkurenciji na 200 slobodno (1:50,64). Srebrna je bila i seniorska štafeta 4 x 100 slobodno u sastavu Marin Ercegović, Ognjen Marić, Noa Kovačić i Andrej Ivanović u vremenu 3:21,19.

Eva Stanković je u jutarnjoj utrci na 400 mješovito osvojila broncu u mlađejuniorskoj konkurenciji dok je u popodnevnom finalu sa 5:01,38 doplivala do bronce u juniorskoj konkurenciji. U istoj utrci Ana Matković je također osvojila broncu ali u seniorskoj konkurenciji sa 4:49,61. Senior Andrej Ivanović je do trećeg mjesta doplivao na 200 slobodno sa 1:50,53 kao i juniorska ženska štafeta 4 x 100 slobodno (3:59,88) u sastavu Marija Maduna, Anja Juričić, Kristina Vuković i Sara Knežević.