Prvenstvo Hrvatske 2.dan: Rajković triput zlatni, Primorjašima 19 medalja

Primorjaši nastavljaju sa berbom medalja i drugog dana Prvenstva Hrvatske! Osvojeno je ukupno 19 medalja od čega 6 zlata, 10 srebra i 3 bronce.

Naslove državnih prvaka osvojili su Antonio Rajković na 50 prsno (29,52) u kategoriji seniora, ml.seniora i juniora, Ognjen Marić na 200 leđno (2:04,17) u kategoriji juniora, muška seniorska štafeta 4 x 200 slobodno (8:23,79) u sastavu Diego Ivanović, Noa Kovačić, David Haring i Leon Matijević, te ženska juniorska štafeta 4 x 200 slobodno (8:53,94) za koju su plivale Marija Maduna, Anja Juričić, Nika Oluić i Kristina Vuković.

Srebrna odličja u kategoriji seniora i mlađih seniora osvojili su Marin Ercegović na 50 slobodno (23,00) i 100 leptir (55,26) i Ognjen Marić na 200 leđno. Seniorsko srebro osvojila je i Ana Matković na 400 mješovito (5:00,81) dok je Eva Stanković u istoj disciplini sa 5:16,95 bila druga najbrža Hrvatica u kategoriji juniorki i mlađih juniorki. Za još jedno srebro pobrinule su se seniorke na 4 x 200 slobodno (8:39,41) – Ana Matković, Sara Knežević, Anja Juričić, Marija Maduna

Brončani juniori Hrvatske postali su Noa Kovačić na 50 slobodno (24,20), Kristina Vuković na 200 leđno (2:25,39) i muška štafeta 4 x 200 slobodno (8:02,75) u sastavu David Haring, Noa Kovačić, Tin Mirjanić i Ognjen Marić.

Na trenutnoj listi uspješnosti klubova i plivači i plivačice Primorja su drugi.

Danas nam je sportska sreća malo okrenula  leđa, gubile su se utrke za stotinke ali vratit će se sigurno! Bolesna Sara unatoč temperaturi odradila je odlično svoju dionicu u štafeti.