matkovic_stankovic

PH 3.dan: Primorjašima novih 17 odličja

Posljednjeg dana Prvenstva Hrvatske, Primorjaši su svoju vitrinu  popunili sa još novih 17 odličja – 7 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončane.

U kraljevskoj utrci 100 slobodno u borbi Primorjaša slavio je senior Mislav Sever (47,75) ispred juniora Marina Ercegovića (48,11) koji je s tim rezultatom bio zlatni u mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji. U istoj disciplini mlađi junior Noa Kovačić osvojio je srebro u mlađejuniorskoj konkurenciji (52,29).

Za novo seniorsko zlato pobrinula se Ana Matković na 200 mješovito (2:16,46) te muške i ženske štafete 4 x 100 mješovito. Kristina Vuković, Ana Matković, Ema Krajinović i Anja Juričić utrku su isplivale za 4:22,56 dok su Saša Gerbec, Antonio Rajković, Mislav Sever i Marin Ercegović svoje dionice otplivali za ukupno 3:39,53.

Antonio Rajković potvrdio je svoju dominaciju u prsnom mlađejuniorskom plivanju. Nakon 50 i 200 prsno pobjedio je i na 100 prsno sa rezultatom 1:03,99. U popodnevnom finalu sa 1:04,16 osvojio je srebro u juniorskoj konkurenciji. Srebrni juniori postali su i Noa Kovačić, Antonio Rajković, David Haring i Marin Ercegović u štafeti 4 x 100 mješovito (3:48,51).

Izvrsni Marin Ercegović svoju je kolekciju medalja upotpunio i sa srebrima na 50 leptir (24,78) u mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Trostruku broncu osvojila je Sara Knežević na 100 slobodno. Rezultat 57,54 bio je treće vrijeme utrke u svim kategorijama od  mlađih juniora do seniora. U najdužoj ženskoj utrci 800 slobodno Eva Stanković je osvojila broncu sa 9:05,36.

Primorjaši su Prvenstvo zaključili sa ukupno 54 osvojene medalje od čega su 26 zlatnog sjaja, 16 srebrnog te 12 brončanog, a na listi uspješnosti Primorjašice su najbolje, dok su Primorjaši drugi.

Čestitke svima na osvojenim medaljama, svima koji su po prvi put nastupili na državnom prvenstvu i isplivali svoje osobne rekorde, a naravno i čestitke trenerima Dimitru Bobevu, Vladi Petkoviću, Leu Škerjanecu te fizioterapeutu Andriji Zuboviću na odlično odrađenom zadatku.