žštafetasen

PH 2. DAN: Primorjašima 11 naslova državnih prvaka

I drugog dana Prvenstva Hrvatske Primorjaši su dokazali svoju vrijednost. Ukupno su osvojili 20 odličja od čega 11 zlata, 6 srebra i 3 bronce, tako da se brojka osvojenih medalja dosad popela na 37.

Junior Marin Ercegović u utrci na 200 slobodno osvojio je trostruko zlato u kategoriji seniora, ml.seniora i juniora sa rezultatom 1:48,98. Marin je bio sudionik i pobjedničkih štafeta 4 x 100 slobodno juniora i seniora. Za juniorsku štafetu su još plivali Noa Kovačić, Diego Ivanović i Antonio Rajković (3:26,14), dok su za seniorsku plivali Mislav Sever, Noa Kovačić i Andrej Ivanović (3:20,89).

Seniorsko zlato osvojila je Sanja Jovanović na 100 leđno (1:01,34) te ženske štafete 4 x 50 mješovito (1:57,42) u sastavu Jovanović, Matković, Krajinović i S. Knežević i 4 x 100 slobodno (3:58,59) u sastavu Maduna, Juričić, S.Knežević i Jovanović.

Antonio Rajković je u utrci na 200 prsno osvojio zlato u mlađejuniorskoj konkurenciji sa 2:19,74 dok je sa rezultatom iz popodnevnog finala 2:18,62 postao državni juniorski prvak, te treći mlađi senior. Državna mlađejuniorska prvakinja postala je i Eva Stanković u utrci na 400 mješovito sa rezultatom 5:04,67, dok je sa rezultatom 5:03,89 iz popodnevnog finala osvojila srebro u juniorskoj i broncu u mlađeseniorskoj konkurenciji.

Ana Matković i Saša Gerbec postali su državni viceprvaci na 400 mješovito (4:53,52) odnosno 200 prsno (2:13,11). Odličnu utrku otplivala je Sara Knežević i sa osobnim rekordom 2:04,71 zauzela drugo mjesto u seniorskoj, mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Na treću stepenicu pobjedničkog postolja utrke na 200 prsno za juniore stao je Leon Matijević (2:21,25).

Na listi uspješnosti klubova nakon 2. dana natjecanja Primorjašice su prve sa 1045 boda ispred plivačica Mladosti, dok su plivači drugi sa ukupno 744 boda iza plivača Mladosti.