ercegović

PH u plivanju 1. dan: Primorjašima 17 medalja

Plivačice i plivači Primorja CO uspješno su započeli nastup na Prvenstvu Hrvatske u plivanju. Prvoga dana osvojili su ukupno 17 medalja od čega 8 zlatnih, 4 srebrne i 5 brončanih.

U kategoriji seniora prvaci Hrvatske postali su Sanja Jovanović na 50 leđno (28,20), Mislav Sever na 50 slobodno (21,94) te ženske štafete 4 x 50 slobodno (1:47,37) u sastavu Maduna, S. Knežević, Matković i Jovanović i 4 x 200 slobodno (9:00,81) u sastavu Vuković, S. Knežević, Matković i Jovanović.

Marin Ercegović je u utrci na 50 slobodno sa isplivanim osobnim rekordom  22,16 osvojio srebro u seniorskoj, te zlato u mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Do mlađejuniorskog zlata doplivao je Antonio Rajković na 50 prsno sa rezultatom 29,15, dok je sa rezultatom iz finalne utrke 29,39 isplivao treće vrijeme juniorske konkurencije. Zlatne su postale i mlađejuniorke Anja Juričić, Eva Stanković, Marija Maduna i Anja Mikić u štafeti 4 x 200 slobodno sa rezultatom 8:40,91.

Seniorsko srebro zaslužila je Ana Matković na 100 mješovito (1:03,45) te muška štafeta 4 x 50 slobodno (1:31,63) u sastavu Sever, Kovačić, Ivanović, Gerbec.

Brončane medalje u seniorskoj konkurenciji osvojio je Saša Gerbec na 50 prsno (27,61), dok su Eva Stanković na 400 slobodno (4:30,90), Tina Čudina na 50 prsno (34,36) i Tin Mirjanić u istoj disciplini (30,40) osvojili bronce u mlađejuniorskoj konkurenciji. Mlađi junior Noa Kovačić svoje srebro osvojio je na 50 slobodno (23,56).

Čestitke na uspješnom odrađenom prvom danu Prvenstva!